Kollu Bariyer Sistemleri

Park etme rehberlik sistemleri(PGI) ile sürücüler, bilgi sistemi sayesinde kontrol edilmiş olan yerlere park etmektedirler.

Geçiş sistemleri, özel otopark alanlarında kullanılmak amacı ile tasarlanmış olan üst düzey kontrol sistemidir.
Otopark ve bariyer sistemleri; otoparkların güvenliğini, genel düzenini ve takibini sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler ile otoparklardaki güvenlik arttırılabilir. Ayrıca, sorunsuz geçişlerle yabancı araçlara karşı da önlem alınabilmektedir. Araç giriş çıkışının olduğu her yerde kolaylıkla kullanılabilen güvenlik sistemleri ile, ihtiyaca uygun kontroller sağlanabilmektedir.

Otopark Yönlendirme Sistemi, çoğunlukla sürücülerin otopark içerisinde vakitlerini ve yakıtlarını gereksiz dolanarak harcamamaları için tasarlanmıştır. En uygun park yerine yön gösterme okları, durum ışıkları ve park yeri sayı ekranları bulunur. Bu sistem, yol gösteren akıllı otopark yönlendirme sistemi olarak bilinir.

Otopark, alışveriş merkezi, siteler vb. alanların giriş-çıkış noktalarında ulaşımın sadece tek yönde yapılmasını sağlar. Hızlı ve güvenilir bir geçiş ortamı oluşturur. Sistemin amacı, ters istikametteki araç geçişini engellemektir. Bu özelliği, istenildiğinde pasif hale de getirilebilir. Akordiyon ve Şerit Bariyer

Bu bariyer tipi; şık tasarımıyla, dış ortamlarda kullanım için tasarlanmış bir üründür. Hareketli ya da sabit olarak kullanılabilir yapıdadır. Otopark ve bariyer sistemleri güvenliği ve düzeni sağlayan, takibi kolaylaştıran ve otoparklarda olmazsa olmaz sistemlerdendir. Bu özelliklerinden dolayı da, otopark yönetiminde sıkça tercih edilmektedir.